Domki wakacyjne
nad jeziorem Rajgrodzkim​

    Miejsce, do którego Was zapraszamy cechuje nieco wiejska sceneria. Usytuowane jest na granicy Mazur i Podlasia nad brzegiem polodowcowego Jeziora Rajgrodzkiego. którego krystaliczne wody mieszczą się w najwyższych klasach czystości.

    Lasy, sady, łąki, wzgórza, tętniące życiem mokradła pełne ptaków i dzikich zwierząt sprawiają, że ten zakątek jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynkowych w kraju.

Do atrakcji regionu należy Biebrzański Park Narodowy z unikalnym kompleksem bagienno- torfowym zwanym „Czerwone Bagno” oraz Rezerwat Czapliniec, który utworzono dla ochrony kolonii lęgowej czapli siwej.

    W samym Rajgrodzie warto zobaczyć jego bardzo specyficzny trójkątny Rynek, Kościół Parafialny p. w. Narodzenia NMP wybudowany w stylu neogotyckim, drewnianą kapliczkę przydrożną z połowy XIX wieku, kaplicę cmentarną, młyn na Wojdach oraz Kościół Parafialny pw. św. Wojciecha, w którym znajdują się zabytkowe organy.

    Niewątpliwie ciekawym obiektem jest Góra Zamkowa w Rajgrodzie, na półwyspie Jeziora Rajgrodzkiego, będącego najstarszą częścią miasta. W przeszłości było to grodzisko jaćwieskie, następnie gród książęcy, a od 1571 r. do końca XVIII w. – dwór starosty rajgrodzkiego. Obecnie z wierzchołka 15-metrowej góry można podziwiać panoramę miasta i okolice jeziora.

    Wybierając się na dalszą wycieczkę warto zwiedzić parę ciekawych miejsc. Miłym zaskoczeniem mogą okazać się przypominające krajobraz górski tereny położone na północ. Obiektem robiącym niesamowite wrażenie są mosty w Stańczykach będące monumentalna pamiątka po rewolucji przemysłowej. W pobliżu, nieco na wschód można też podziwiać zupełnie naturalne, ale nie mniej spektakularne głazowiska w miejscowości Bachanowo, czy najgłębsze jezioro – Hańczę.

    Niemałym zaskoczeniem mogą być liczne… ośrodki narciarstwa zjazdowego, z największym położonym w Gołdapi na Pięknej Górze będącej jednocześnie najwyższym punktem na Mazurach. Po słynnej już na całą Polskę rzece Rospudzie możemy zarówno spłynąć kajakiem jak i wybrać się już mniej wymagającymi łodziami motorowymi. U jej ujścia w Augustowie znajduje się port, z którego możemy ruszyć na rejs kanałami Augustowskimi.

    Na miłośników eksploracji obiektów militarnych czekają niezliczone, często bardzo rozbudowane niemieckie fortyfikacje graniczne oraz dostępne już w bardziej zorganizowany sposób fortyfikacje Twierdzy Osowiec. Na koniec wycieczkowego dnia polecamy wybrać się na obiad do Ełku zwanego kulinarną stolicą Mazur.